כמוניטרשת נפוצהרצף של תסמינים מוזרים

רצף של תסמינים מוזרים

04/09/19 20:55
5 תגובות
שלום
לפני כשבועיים עין שמאל החלה לקפוץ ללא שליטה
התדירות הייתה גבוהה פניתי לרופא והוא אמר כי זה עובר לבד.
לפני כ 3 ימים זה פסק ואז החלו כאבים בגף רגל שמאל בחלק התחתון באיזור החיבור של הבוהן. הכאבים מקשים על ההליכה. פניתי לרופא והיא אמרה כי ככל הנראה מדובר בדלקת והביאה לי כדורים נוגדי דלקת (לא השתמשתי)
היום עשיתי עיסוי רפלקסולוגיה בכפות רגליים ובמהלך העיסוי עפעף עין שמאל החל לקפוץ ללא שליטה.
בשעה האחרונה יד שמאל שלי מרגישה רדומה בעיקר באזור כף היד ובחלק הפנימי של הזרוע ולכל אורך היד יש לי תחושת נימול וכשאני נוגעת ומעסה את היד אני מרגישה זרמים.
כרגע שמתי לב כי גם בכף רגל שמאל יש תחושת נימול אמנם חלשה ביחס ליד אך קיימת.
האם כל התסמינים יכולים להיות קשורים אחד לשני?
האם התסמינים יכולים להצביע על בעיה מסויימת ? במידה וכן על מה זה יכול להצביע ?

אציין כי אני בדרך כלל בריאה , בחודש האחרון סבלתי מהתקררות וסינוסיטיס. נכון להיום בריאה ולא מקוררת.

5 תגובות

אביגיל-דהן1
04/09/19 23:27
את חולה בטרשת?
אריאל15
05/09/19 7:07
לא
עינת-מילר
מוביל קהילה
05/09/19 8:29
הי אריאל התסמינים יכולים להיות קשורים אבל גם יכולים שלא. אני יכולה לספר לך שבטרשת לרוב לא מגיעים תסמינים שונים ביחד ותסמין שלא נשאר ברצף 24 שעות לא קשור לטרשת. כל אחד מהתסמינים שתיארת יכול להיות מה...
הי אריאל
התסמינים יכולים להיות קשורים אבל גם יכולים שלא.
אני יכולה לספר לך שבטרשת לרוב לא מגיעים תסמינים שונים ביחד ותסמין שלא נשאר ברצף 24 שעות לא קשור לטרשת.
כל אחד מהתסמינים שתיארת יכול להיות מהרבה סיבות שהן לא טרשת, במיוחד קפיצות העין.

ממליצה לך לחזור לרופא המשפחה ולבקש חשיבה רחבה על המקור של כל הבעיות
בהצלחה
ד-ר-אסתר--גנלין
מומחה כמוני
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)
05/09/19 15:10
אריאל שלום אקדים ואמר כי לא ניתן לייעץ רפואית בהתכתבות. ואין תחליף לבדיקת רופא. קפיצות בעין ומיחושים שונים יכולים לנבוע גם מלחץ מצטבר ולאו דווקא מעידים על מחלה כזו או אחרת. בינתיים ממליצה להוריד הי...
אריאל שלום
אקדים ואמר כי לא ניתן לייעץ רפואית בהתכתבות. ואין תחליף לבדיקת רופא.
קפיצות בעין ומיחושים שונים יכולים לנבוע גם מלחץ מצטבר ולאו דווקא מעידים על מחלה כזו או אחרת. בינתיים ממליצה להוריד הילוך, לנוח, לנסות לעסוק בדברים מהנים שיסיחו את הדעת. במקביל יש לתאם תור לבדיקה כדאי להשלים בדיקות דם כמו רמת B12, תפקודי תריס. . כמו שכבר נכתב לפניי, בטרשת התלונה צריכה להמשך מעל 24 שעות ברצף.
כל טוב.
אריאל15
08/09/19 21:23
אני כבר 5 ימים עם התסמינים 1 יש שמאל + כף רגל שמאל רדום 2 בחום זה מתגבר לא מסוגלת לצאת החוצה 3 תסמינים חדשים (אוזן שמאל תחושה מוזרה של חום באיזור האוזן, צוואר בעיקר צד שמאל כאב פנימי ומעקצץ, בהטי...
אני כבר 5 ימים עם התסמינים
1 יש שמאל + כף רגל שמאל רדום
2 בחום זה מתגבר לא מסוגלת לצאת החוצה
3 תסמינים חדשים (אוזן שמאל תחושה מוזרה של חום באיזור האוזן, צוואר בעיקר צד שמאל כאב פנימי ומעקצץ, בהטיה של הצוואר לכיוון כתף ימין זרמים כואבים בזרוע שמאל ויש עוד...)

בבדיקה רפואית שללו אירוע מוחי

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS