כמונידיכאון וחרדהלו הייתי יכולה לחבק את כולכם - שתהיה שנה שפויה, בריאה ושמחה....

לו הייתי יכולה לחבק את כולכם - שתהיה שנה שפויה, בריאה ושמחה....

27/09/19 17:44
6 תגובות

"שנה טובה", "שתהיה שנה טובה", תפוחים, דבש, ברכות, מנגינות. נראה כאילו כולם אחוזי תזזית לברך...ניסיתי להתחקות מעט על המנהג הכל כך שגרתי בחיינו עד כי איננו שואלים עצמנו למה ומדוע הוא נוצר? לאחר שיטוט באתרים שונים ובכתבים שונים התעייפתי ולמדתי שאין לי משהו מאוד חכם לאמר או לספר על המנהג הנ"ל אבל בחושי העייפים קלטתי שהאמונה אומרת שלברכה יש עוצמה ויותר מכך לברכה שניתנת ממקום של אהבה יש עוצמה גדולה יותר. תורת החסידות מסבירה כי למילה "ברכה" משמעות של "הורדה למטה. דהיינו, האושר, העושרף הבריאות, החכמה והשלווה כולם מצויים בעולמות הרוחניים ובכדי שנוכל להינות מהם בעולם שלנו עלינו למשוך אותם מהעולמות הרוחניים למעלה אלינו וזאת ניתן לעשות בין השאר באמצעות הברכות.

אינני יודעת מה מכל זה נכון (כבר מזמן הבנתי שאני לא מבינה הרבה על סודות היקום....) אבל מאחר ואני רוחשת אהבה גדולה לקהילה שלנו ולכל אילו שמשתתפים בה בצורה זו או אחרת כולי תקווה שלברכת ראש השנה שלי תהייה עצמה לגעת בלבבות האנשים הנפלאים שנמצאים כאן ומתמודדים באומץ עם אתגרי גוף ונפש ובתוך כל זאת מוצאים את הכוח לשתף, לתמוך, להעניק אהבה ,לקבל אהבה, לשתף במידע שלא אחת מציל חיים, לכתוב פוסטים מטלטלים ומרגשים. כל כך הרבה רגשות וכל כך הרבה עוצמות....

אז מה אני רוצה לאחל? שתשמרו תמיד על הגחלת של התקווה, שתרגישו תמיד שיש שם מישהו עבורכם, שתדעו לאהוב ולחמול בעיקר ובמיוחד כלפי עצמכם.

וחוץ מזה את כל השאר: בריאות, שימחה, אושר, שלווה, עניין, התפתחות פנימית וחיצונית וכל מה שאתם הייתם רוצים לאחל לעצמכם. עצמו עיניים וחשבו מה באמת הייתם רוצים עבור עצמכם? והעניקו לעצמכם את הברכה מכל הלב לתוך הלב.

אוהבת אתכם מאוד

מכל הלב שלי

אורית

 

 

לו הייתי יכולה לחבק את כולכם - שתהיה שנה שפויה, בריאה ושמחה....

6 תגובות

Anonymouse
Anonymouse
27/09/19 18:02
שנה טובה❤️
טלטולה
28/09/19 12:29
שנה טובה. את אשה רגישה וחומלת. לו הייתי מאמינה בטיפול הייתי פונה אלייך. שנה טובה מעומק הלב
עגנון
29/09/19 13:41
שנה טובה גם לך ולכולם. תודה.
אנונימית69
29/09/19 16:14
שנה טובה תודה לך...
שלום-1964
03/10/19 14:23
שנה טובה והלוואי שתהיה באמת מיטיבה לנו..יותר מהקודמת.
מאיה40
03/10/19 22:57
אהבתי מאוד את מה שכתבת. אני מאמינה שלמילים יש כוח עצום ואכן כשמברכים מוציאים דבר חיובי מן הכוח אל הפועל. השנה בחרתי לאחל שנה טובה ומתוקה מכל הלב ולאחל ברכות שאני מאמינה בהם ומאחלת גם לעצמי. בתקווה שזה...
אהבתי מאוד את מה שכתבת. אני מאמינה שלמילים יש כוח עצום ואכן כשמברכים מוציאים דבר חיובי מן הכוח אל הפועל. השנה בחרתי לאחל שנה טובה ומתוקה מכל הלב ולאחל ברכות שאני מאמינה בהם ומאחלת גם לעצמי. בתקווה שזה יתגשם גם לי וגם לאחרים.
אז שנה טובה ומתוקה. שנת בריאות הגוף והנפש. שנה שבה נחלום ונתחיל להגשים ושנה של אהבה. אהבה לעצמנו ולעולם סביבנו

מנהלי קהילה

אורית זאבי יוגב
אורית זאבי יוגב
מ.א בפסיכולוגיה קלינית – רפואית מן האוניברסיטה העברית בירושלים ותואר מ.א קליני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. rnזוכת פרס האוניברסיטה ע\\\"ש קלנר על הישגים יוצאי דופן בטיפול במשפחות רב בעיתיות.rnעבדתי הרבה עם הריונות בסיכון ובמחלקות פסיכיאטריות סגורות. בשנים האחרונות בעקבות עבודה במרפאה אנדוקרינולוגית עוסקת רבות בהשמנה קיצונית של מבוגרים, נוער וילדים ואף כתבתי על כך ספר, \\\"רדו ממני\\\", שמשפיע על אופן ראיית הנושא והטיפול בו.
ד
ד"ר אילן וולקוב
* פסיכיאטר מתמחה במערך הפסיכיאטרי של מרכז רפואי תל אביב (איכילוב). * רופא אחראי ב"צעד קדימה" - אשפוז יום פסיכיאטרי במסגרת מרכז ד"ר טל לתמיכה רגשית ונפשית. * תחומי מחקר מרכזיים - התמכרויות (בפרט קנביס ותרופות מרשם), תקשורת בין אישית במפגש רופא - מטופל. * בעלי חברת "small talk - תקשורת בין אישית", מרצה ומעביר סדנאות למוסדות בריאות, פרמה, וגופים פרטיים.
רועי חזן
רועי חזן
פסיכולוג רפואי מומחה. מטפל בקליניקה בתל אביב. www.roihazan.co.il