כמוניהפרעות אכילהיש חיים אחרי המחלה ?

יש חיים אחרי המחלה ?

07/11/19 17:44
4 תגובות
מה שאני תמיד חושב עליו, זה מה יקרה בעתיד ? שאסיים צבא.
בהקשר של חברים, מערכות יחסים, והקמת משפחה.
איך אתם מתמודדים עם זה ? הצלחתם לגשר על הפער הענק הזה ?
איזה חיים מחכים אחרי הצבא ?

מקווה שהשאלה שלי מובנת .

4 תגובות

יומן-החלמה-שלי
07/11/19 20:11
בטח שיש חיים. והם נפלאים. החיים ההפרעה הם לא החיים האמיתיים. אני מתמודדת עם זב בכך דאני בטיפול. כבר שנתיים וחצי ולא הפסקתי שום דבר תוך כדי. כיום מסיימת תואר ראשוןז, גרה עם שותפות וחלק מכפר סטונטים ....
בטח שיש חיים. והם נפלאים.
החיים ההפרעה הם לא החיים האמיתיים.
אני מתמודדת עם זב בכך דאני בטיפול. כבר שנתיים וחצי ולא הפסקתי שום דבר תוך כדי. כיום מסיימת תואר ראשוןז, גרה עם שותפות וחלק מכפר סטונטים .
יש חיים אחרי
יוסי83
08/11/19 0:31
טוב לשמוע.
עוד אנשים ?
Anonymouse
Anonymouse
08/11/19 12:23
אני חושבת שכותרת השאלה לא נכונה כי, אחרי הכל, ״מחלה״ זה ביטוי מאוד כללי וגם ההתמודדות איתה היא דבר מאוד סובייקטיבי. אענה לך לפי סדר השאלות: 1. מה יקרה בעתיד (או איזה חיים מחכים אחרי הצבא) - זה לגמר...
אני חושבת שכותרת השאלה לא נכונה כי, אחרי הכל, ״מחלה״ זה ביטוי מאוד כללי וגם ההתמודדות איתה היא דבר מאוד סובייקטיבי. אענה לך לפי סדר השאלות:

1. מה יקרה בעתיד (או איזה חיים מחכים אחרי הצבא) - זה לגמרי תלוי בך. יש אנשים שהמחלה תופסת אצלם מקום מרכזי בחיים, יש כאלה שמצליחים לחיות חיים כביכול נורמלים לצידה ויש כאלה שמצליחים לשים אותה מאחוריהם. זה תלוי בהמון גורמים כמו אישיות, אופי הטיפול, מוטיבציה וגם גורמים פיזיולוגיים (יש אנשים שיותר נוטים לדכאון או התמכרות. כאן כבר מגיע ההיבט הפסיכיאטרי של הפרעה נפשית, כמו הפרעת אכילה). מאנשים שיצא לי לפגוש, יש כאלה שמאוד הצליחו בחיים, יש כאלה שחיים מאשפוז לאשפוז ויש גם כאלה שבחרו באופציה יש התאבדות. יש לי גם חברה אחת שהצליחה להחלים אבל מדי פעם חווה אפיזודות של דכאון. מבחינת צבא, עשיתי עתודה וממש לפני הגיוס הורידו לי לפרופיל שלא מאפשר גיוס בגלל ״ירידה דרסטית״ במשקל. מה שקרה בפועל היה שכשעשיתי צו ראשון שקלו אותי עם בגדים ואני מצידי העמסתי עליי 9 קילו נוספים + שתייה.

2. אם הצלחתי לגשר על הפער - לא נראה לי. מצד שני, אף פעם לא היו לי חיים אחרים אז אין לי למה להשוות. מבחינת מה שקורה היום, אני בזוגיות שנה וחצי, סיימתי שני תארים בארץ, עבדתי שנה במקצוע שלמדתי באום ואחריו קיבלתי הצעה לעשות דוקטורט באוניברסיטה זרה (איפה שאני היום). אבל אם הצלחתי לגשר על הפער? אני חיה לצד המחלה ומאוד יכול להיות שלולא אותה מחלה הייתי מגיעה להישגים טובים יותר או מפתחת מעגל חברים גדול יותר. אי אפשר לדעת.

בקיצור, אל תדחה למחר מה שאתה יכול לעשות היום כי המחלה רק תתעצם ולבד היא תעבור.

וסליחה על החפירה
יוסי83
10/11/19 0:04
תודה. מעודד לשמוע.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר איתן גור
מנהל המרכז להפרעות אכילה ומשקל במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, תל השומר.
דנה אברמוביץ
דנה אברמוביץ
דיאטנית קלינית, מטפלת בהפרעות אכילה בילדים ובמבוגרים ובירידה במשקל בגישת ה non diet. תמצאו אותי במרפאה להפרעות אכילה לילדים ונוער במרכז הרפואי שיבא (תל השומר), במרפאה להפרעות אכילה מבוגרים בנתניה ובקליניקה הפרטית באבן יהודה ובתל אביב (החל מאוקטובר 2018). http://www.eatinjoy.com/
ד
ד"ר נועה גור-אריה
עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית, ד"ר בעבודה סוציאלית P.h.D, מטפלת בהפרעות אכילה בנשים ובנערות, ומומחית בפסיכולוגיה של האישה. ראש צוות ומדריכה קלינית במרפאה לבריאות הנפש ברשלצ, בעלת קליניקה פרטית באשדוד. 
ד״ר מיכל בן מאיר
ד״ר מיכל בן מאיר
פסיכולוגית קלינית, עובדת בקליניקה פרטית באזור פרדס חנה-כרכור.  את לימודיי עשיתי בניו יורק, ארה"ב וכשחזרתי ארצה לפני 10 שנים השתלבתי בעבודה במרפאה להפרעות אכילה ברמב"ם, שם עבדתי במשך שבע שנים.  התמחיתי בהפרעות אכילה דרך כתיבת עבודת הדוקטורט בנושא תקשורת ריגשית באנורקסיה נרבוזה וכמו כן דרך ניסיון קליני עשיר עם נערות ונשים המתמודדות עם הפרעות אכילה.  אני מאמינה שאחד הגורמים החשובים בהתמודדות עם הפרעת אכילה ובתהליך ההחלמה הינו בקשת עזרה ותמיכה, וכיום, כאשר האינטרנט מציע קהילות שונות לתמיכה ניתן לבחור להיעזר וללמוד שאת לא לבד במערכה.  אשמח להציע מנסיוני ולשלוח יד ואוזן קשבת (ווירטואלית) למי שזקוקה. *(הנכתב לעיל הינו בלשון נקבה אך מיועד גם לנערים וגברים כאחד).    
דנה צינמן ליטרט
דנה צינמן ליטרט
פסיכולוגית קלינית. למדתי באוניברסיטת תל אביב, אני מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים. אני עובדת כבר הרבה שנים במערך להפרעות אכילה לילדים ונוער בתל השומר, תחילה כמדריכה במחלקה להפרעות אכילה, בהמשך פסיכולוגית באשפוז יום, עשיתי את ההתמחות האשפוזית במחלקה וגם את התזה כתבתי בנושא הפרעות אכילה והפחד מהחיים. בשבע השנים האחרונות אני פסיכולוגית במרפאה להפרעות אכילה (הייתי שותפה בהקמתה). בנוסף, יש לי קליניקה פרטית ברמת השרון שם אני מטפלת גם בבוגרות המתמודדות עם הפרעות אכילה.