הולטר לב

19/02/20 11:16
2 תגובות
עזרה בפיענוח הולטר לב
מהירות מינימאלית 52 לדקה
מהירות מקסימאלית 168 לדקה
מהירות ממוצעת 96 לדקה
הפרעות קצב חדריות vpc's 1-128 בודדים לשעה
נצפו קטעים של סינוס טכיקרדיה במהירות עד 168 לדקה
אני אציין שיש לי אי ספיקת לב קלה צניחה של המסתם המיטרלי ונהייתה לי איזו בעיה אחרי אוכל/מים, הרגשה שהלב מפספס פעימה והפעימה שאחריה חזקה ויש תחושה של כאב/שריפה בחזה, אז אם יש אפשרות גם להמליץ על קרדיולוג מתאים אני אשמח, תודה רבה.

2 תגובות

ורד-שיראזי
מוביל קהילה
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.
19/02/20 19:04
היי שני אני לא רופאה ולכן לא אוכל לעזור בפיענוח בדיקת ההולטר. עם זאת לגבי קרדיולוג אענה כך: ראשית חשוב לדעת היכן את גרה משום שעל אף שהביקורות יכולות להיות לא מאד תכופות צריך להיות לך נוח להגיע אליו...
היי שני
אני לא רופאה ולכן לא אוכל לעזור בפיענוח בדיקת ההולטר.
עם זאת לגבי קרדיולוג אענה כך: ראשית חשוב לדעת היכן את גרה משום שעל אף שהביקורות יכולות להיות לא מאד תכופות צריך להיות לך נוח להגיע אליו.
דבר נוסף חשוב ולפי הציון שלך, יש לך אי ספיקת לב קלה ולכן כדאי לגשת לקרדיולוג שזאת מומחיותו.
התחושה שאת מתארת מזכירה הפרעת קצב (חוויתי כאלו ועל כן אני מניחה שכך) וכדאי לפרט בפני הקרדיולוג אליו תגיעי.
בכל מרכז רפואי יש קרדיולוג מומחה באי ספיקת לב וכן במסתמים ומרפאות יעודיות לנושא.
בהצלחה וכל טוב
ורד
ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
25/02/20 18:28
שלום שני, בדיקת ההולטר היא תקינה סה״כ, יש כמות קטנה של פעימות חדריות מוקדמות , ששכיחות יותר במטופלים עם אי-ספיקה של המסתם המיטראלי, ויתכן וזו הסיבה לתחושה של החסרת פעימה שתיארת. כלל לכמות כזו קטנה ש...
שלום שני,
בדיקת ההולטר היא תקינה סה״כ, יש כמות קטנה של פעימות חדריות מוקדמות , ששכיחות יותר במטופלים עם אי-ספיקה של המסתם המיטראלי, ויתכן וזו הסיבה לתחושה של החסרת פעימה שתיארת. כלל לכמות כזו קטנה של פעימות מוקדמות אין משמעות קלינית.
ממליץ לפנות לקרדיולוג המתמחה באי-ספיקת לב,
אנסה להמליץ בהתאם למקור מגורייך בהודעה אישית
כל טוב לך

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org
ורד שיראזי
ורד שיראזי
חולת לב מילדות, חולת פיברומיאלגיה ומושתלת לב כ4 שנים. מורה בנשמתי ועסוקה בלעשות טוב בעולם.