כמוניטרשת נפוצהאני רק שאלה

אני רק שאלה

20/05/20 15:11
6 תגובות
נוירלגיה טריגמינלית (Trigeminal neuralgia ): כאב זה לרוב מתואר כחמור והעוצמתי ביותר מבין סימפטומי הטרשת . יש אולי תרופה שיכולה לעזור בכך?

6 תגובות

ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
20/05/20 19:24
שלום ראשית עלי לציין כי אמנם מדובר בכאב מאוד מציק, אבל הגישה בטיפול בחולי טרשת נפוצה כאשר מופיע היא קודם כל נסיון לטיפול תרופתי (ולא ניתוחי/פולשני) על פי הרוב התרופה הראשונה אותה כדאי לנסות אלא אם...
שלום
ראשית עלי לציין כי אמנם מדובר בכאב מאוד מציק, אבל הגישה בטיפול בחולי טרשת נפוצה
כאשר מופיע היא קודם כל נסיון לטיפול תרופתי (ולא ניתוחי/פולשני)
על פי הרוב התרופה הראשונה אותה כדאי לנסות אלא אם יש סיבה או מניעה היא טגרטול שאמנם משמשת גם כתרופה למניעת התקפים אפילפטיים אבל גם למניעת כאב.
יש להקפיד ליטול מינון קטן ולעלות בהדרגה ויש צורך לבדוק תפקודי כבד וקצת נתרן (מלח) בדם שיכול לעיתים לרדת מעט.
כמובן שכדאי להיוועץ הנוירולוג הצעיר את התחום במרפאות טרשת נפוצה.
מקס.17
20/05/20 19:41
:tmbsup:
מקס.17
21/05/20 7:50
ד״ר יובל ועודהשאלה הריי זאת תופעה לא תמיד כרוני זה בה בגלים כל כמה זמן האים.יש משהוא מסויים שמעודד את ההגעה של התדירות של זה?
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
21/05/20 8:32
לא. הגלים אינם צפויים. נטילת התרופה מונעת הכאב הופכת ברוב המקרים לכמעט קבועה או עם הפחתה והעלאה של המינון בהתאם לעוצמת הלהבות.
מקס.17
21/05/20 9:05
תודה
מקס.17
21/05/20 12:03
ועוד שאלה קטנה תרופה כמו גאבא פאנטין ( אמורב לעזור לכאב עצבי) יכולה לעזור ב
נוירלגיה טריגמינלית?

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.