מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניכאבפריצת דיסק + תסמיני גמילה. זקוק לעזרתכם!

פריצת דיסק + תסמיני גמילה. זקוק לעזרתכם!

20/04/21 2:32
1 תגובות
אני סובל מ Spinal disc herniation כבר קרוב לארבע שנים, בהתחלה בהמלצת רופאת המשפחה ניסיתי פיזיותרפיה, שחיה, התעמלות וכל מיני תרופות ממשפחת הNSAID שמיותר לציין שלא רק שלא עזרו אלא גרמו גם לתופעות לוואי. לבסוף הופניתי למרפאת כאב ששם קיבלתי מספר זריקות בכמה סשנים וגם הם לא עזרו, בהמלצת רופא כאב קיבלתי מרשם לאוקסיקונטין (התחלתי עם כדור אחד של 10MG פעמיים ביום ואחרי תקופה הרופא העלה את המינון ל40MG פעמיים ביום עקב עוצמת הכאבים) בנוסף הרופא הוסיף לי 2 כדורי פרקוסט ביום כל אחד של 10 מיליגרם. לפני כעשרה ימים בערך הייתי בביקורת אצל הרופאה והיא החליטה להפסיק את הפרקוסט ובינתיים זמנית להישאר עם מינון של 40MG אוקסינקונטין פעמיים ביום. בגלל הפרשי רכישות שני התרופות שהייתי רגיל עד עכשיו לקבל אני נאלצתי לקחת עוד כדור אוקסינקונטין ביום כדי למנוע withdrawal symptoms מה שאומר שמחר מסתיימים לי הכדורים ורק בתחילת השבוע הבא המרשם הבא יהיה תקף. אני מאוד מפחד מהתסמינים ומהסבל שאני עלול לעבור וזקוק לעצתכם. בנוסף אשמח לדעת האם רוקסט פלוס למשל יכול להקל עליי בימים האלה עד קבלת המרשם החדש?

תודה רבה לכל המשיבים

1 תגובות

ד--ר-גור-רות
מומחה כמוני
אני מומחית בנוירוכירורגיה וברפואת כאב ומשמשת כרופאת כאב בכירה במרפאת הכאב בשיבא. אני מתמחה בעיקר בכאבים שמקורם במערכת העצבים המרכזית: כאבי ראש, כאבי פנים כאבים הנובעים מבעיות נוריולוגיות, כאבים שמקורם בעמוד השדרה לכל אורכו, הרפס, ועוד. אני מתמחה בעיקר בפעולות פולשניות לטיפול בכאב, אולם אמונה גם על הטיפול התרופתי.
16/05/21 15:10
דוד שלום. לא אמורים להיות תסמיני גמילה בירידה של 20%. סה"כ קיבלת 100 מ"ג ליום והיא הורידה אותך ל 80 מ"ג ליום. אם אתה מאד חושש אפשר לרדת לפרקוסט 5 מ"ג פעמיים ביום בתור שלב ביניים אולם אין שום סיכוי...
דוד שלום.
לא אמורים להיות תסמיני גמילה בירידה של 20%. סה"כ קיבלת 100 מ"ג ליום והיא הורידה אותך ל 80 מ"ג ליום.
אם אתה מאד חושש אפשר לרדת לפרקוסט 5 מ"ג פעמיים ביום בתור שלב ביניים אולם אין שום סיכוי שתקבל תסמיני גמילה במינון של 80 מ"ג אוקסיקונטין ליום.
בכל מקרה העליה ב 40 מ"ג ליממה שעשית על דעת עצמך היא גרועה מאד וכעת יהיה לך בטוח תסמיני גמילה רק מעצם החזרה למינון הרגיל. לא עושום דברים כאילה.
פנה לרופאת המשפחה ספר לה מה עשית ואני חושבת שאם זה המצב ואתה עושה דברים כאילה אולי עדיף לבצע את הדמילה במוסד מסודר.
ד"ר גור.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר איתי גור אריה
מנהל היחידה לשיכוך כאב בשיבא, תל השומר. ד"ר גור-אריה כותב הספר "כאב, מאבחנה ועד הקלה"
עידית רונן
עידית רונן
אחות מומחית לטיפול בכאב, יו"ר יוצאת של פורום הסיעוד לטיפול בכאב. עבדתי שנים רבות במרכז שניידר לרפואת ילדים בריכוז ותיאום הטיפול הכאב כמו כן, ריכזתי את תחום בטיחות המטופל וניהול סיכונים וכיהנתי כאחות הועדה לילד בסיכון.
ד
ד"ר גור רות
אני מומחית בנוירוכירורגיה וברפואת כאב ומשמשת כרופאת כאב בכירה במרפאת הכאב בשיבא. אני מתמחה בעיקר בכאבים שמקורם במערכת העצבים המרכזית: כאבי ראש, כאבי פנים כאבים הנובעים מבעיות נוריולוגיות, כאבים שמקורם בעמוד השדרה לכל אורכו, הרפס, ועוד. אני מתמחה בעיקר בפעולות פולשניות לטיפול בכאב, אולם אמונה גם על הטיפול התרופתי.
אלה סטולר
אלה סטולר
פיזיותרפיסטית, BPT,MPT. מתמחה בשיקום אורטופדי, כאב כרוני ותסמונות כאב לרבות CRPS. בעלת 10 שנות ניסיון בניהול מחלקת אשפוז יום שיקומי בבית החולים "רעות". מאמינה בשיקום פונקציונאלי, תוך הסתכלות הוליסטית על האדם כמכלול. דוגלת בעבודה שיקומית רב מקצועית, לצורך קידום מטרות תפקודיות של המטופלים. בוגרת קורסים כגון: דיקור מערבי (DRY NEEDLING), נוירודינאמיקה קלינית, טכניקות מיופציאליות, הנחיית קבוצות ועוד.
ד
ד"ר גלעד וסרמן
מומחה לרפואת הפה, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה משנת 2012 ותוכנית ההתמחות ברפואת הפה באותו מוסד משנת 2018. במהלך לימודיו השלים גם תואר מוסמך מחקרי (MSc) במדעי הרפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה. אחראי המרפאה לכאבי פנים, לסתות, ומפרקי הלסת במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב), וכן עובד במרכז הרפואי מאיר ובמרפאה פרטית. מאמין ומקיים גישה מולטידיסיפלינרית בטיפול.

מובילי קהילה

לימור חורש
לימור חורש
היי חברים :) שמי לימור, לוקה בכאב כרוני מתחילת שנת 2011 עקב תאונה. כיום, לצד הכאבים והמחלה, כל מטרתי היא לאפשר למטופלים, למשפחותיהם ולאנשי מקצוע לבנות סביבת חיים בריאה המבוססת על הבנה, אמפתיה והתחשבות הדדית. בכוונתי לתת הכוונה לרכישת כלים, לתת מקום לדבר על מה שאסור, על מה שמותר ולא נעים, ולתת לכם הזדמנות להכיר ולפגוש זה את זה.
גלי אבידוב
גלי אבידוב
הגעתי ל״כמוני״ מתוך תחושת שליחות והבנה שיש לי הרבה מאוד ידע יחודי ויוצא דופן בתחום הכאב. אני לא רופאה או מטפלת, אבל העשור האחרון בחיי הפגיש אותי עם תחום הכאב דרך תסמונת כאב כרונית של שתיים מבנותיי, תסמונת crps. ההבראה המלאה של שתיהן מהתסמונת, הביאה אותי לכאן. המסע שעברנו יחד כמשפחה, והענין הגבוה שהיה לי בכל תהליכי הטיפול וההבראה, יצר אצלי ידע נרחב ומגוון, ורצון להתגייס למען חולים שהכאב הוא מנת חלקם 24/7. אני מאמינה כי הנחישות וההתגייסות של המטופל לתהליך הבראה היא אבן הראשה עליה נשען כל תהליך ההבראה, אך הכאב, הבירוקרטיה הרפואית, האבחנות השגויות בדרך, גורמים לחולה להרגיש אבוד וחסר תקווה. בזכות קהילת הכאב ב״כמוני״ , פונות אליי משפחות שיש להן ילד/ה חולה ואני מתגייסת לתמוך בהם, לעזור להם להתמודד עם המציאות החדשה,להדריך אותם לאן ולמי נכון לפנות בכל שלב.