דיכאון וחרדה

כמונידיכאון וחרדהחדשותאיך הזיפים של גבר משפיעים על האטרקטיביות שלו?

איך הזיפים של גבר משפיעים על האטרקטיביות שלו?

מחקר מצא כי גברים נתפסים הכי מושכים כשיש על פניהם זיפים כבדים – כעשרה ימים לאחר הגילוח

מאת אלה הר-נוי
30/04/13
תגובות 0

האם בן אפלק מושך יותר כשהוא לא מגולח? (צילום: Shutterstock)
האם בן אפלק מושך יותר כשהוא לא מגולח? (צילום: Shutterstock)

נשים מוצאות גברים כמושכים ביותר כעשרה ימים לאחר שגילחו את שיער פניהם. כך מצאו חוקרים מאוניברסיטת New South Wales.

 

במסגרת המחקר שפורסם בגיליון כתב העת Evolution and Human Behavior האחרון, 351 נשים ו-177 גברים הטרוסקסואלים התבקשו להסתכל על תמונות של עשרה גברים בשלבים שונים של גדילת זקן: גילוח נקי לגמרי, לאחר חמישה ימים מהגילוח (זיפים קלים), לאחר עשרה ימים מהגילוח (זיפים כבדים) ועם זקן מלא. המתנדבים התבקשו לדרג את הגברים בתמונות בהתאם למידת האטרקטיביות שלהם ולמאפיינים אחרים.

 

תמונות אחד הגברים שהוצגו במחקר, עם גילוח נקי, זיפים קלים, זיפים כבדים וזקן מלא (Evolution and Human Behavior)
 

החוקרים גילו כי נשים מצאו גברים עם זיפים כבדים כמושכים ביותר. כפחות מושכים, ללא הבדל משמעותי ביניהם, דורגו אלה עם גילוח נקי, אלה עם זקן מלא ואלה עם זיפים קלים.

 

הגברים ההטרוסקסואלים דירגו במקום הראשון מבחינת אטרקטיביות גברים עם זקנים מלאים וגם את אלה עם הזיפים הכבדים – אותם שפטו כמושכים באותה מידה. אחריהם דורגו אלה עם גילוח נקי ורק אחריהם אלה עם זיפים קלים.

 

החוקרים גם שאלו את הנשים לגבי המחזור החודשי שלהן ועל השימוש שלהן בגלולות למניעת הריון, כדי לבדוק אם גורמים אלה השפיעו על איך שתפסו את האטרקטיביות של הגברים בתמונות. נמצא כי גורמים אלה כלל לא השפיעו על מידת המשיכה שנשים חשו כלפי הגברים. עם זאת, נשים שהיו בתקופת ביוץ בזמן המחקר, מצאו את הגברים כגבריים יותר כשיותר שיער הופיע על פניהם.

 

החוקרים לא יכולים להסביר מדוע גברים עם זיפים כבדים נתפסים כמושכים יותר, אך הם מעריכים כי סביר ששיער פנים כזה תורם לתדמית בוגרת וגברית יותר.

 

באופן מעניין, החוקרים מצאו כי כל המתנדבים תפסו את הגברים עם זקנים מלאים כבעלי מראה אגרסיבי יותר, אבל דירגו אותם כבעלי יכולות הורות טובות יותר בהשוואה לגברים עם פחות שיער פנים.

 

 

Evolution and Human Behavior, Volume 34, Issue 3, May 2013, Pages 236–241

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: