כמוניהשמנההשמנת ילדים

השמנת ילדים

14/05/18 12:39
5 תגובות
הילדה הבכורה שלי בת 7 והיא כל העולם בשבילי.

הילדה שלימדה אותי מה זה להיות אמא והילדה שכשהסתכלתי עליה כשרק נולדה חשבתי לעצמי :"איך לא נולדת קודם?"איך הייתי בעולם הזה בלעדיך".

הילדה שחשוב לי לתת לה ערכים והיא מקבלת אותם באהבה והיא בעצמה כבר בוגרת ומבינה שלא צריך ללמד אותה הרבה.כזאת היא.

הילדה המהממת שלי היא בעודף משקל אבל היא גם גבוהה.

כואב לי הלב,כואב לי הלב להסתכל על השומנים הנשפכים לה כשהיא יושבת ,השומנים שיוצאים לה מהטייצים וכואב לי הלב ללכת לחנות בגדי ילדים ולקנות לה בגדים במידה הכי גדולה.

הילדה המהממת שלי היא הכל בשבילי!ואני כאמא שגדלה בתור רזה רוצה שגם הבת שלי תהיה רזה.הילדה המהממת שלי בת 7 והיא מתקרבת למשקל ששקלתי בגיל 15!זה אוכל אותי מבפנים.אוכל אותי שאני לא מצליחה לעזור לילדה המהממת שלי.

הילדה המהממת שלי שומעת מגיל הגן מילדים רעים שהיא שמנה והיא מסתכלת במראה ואומרת שהיא שמנה וכשהיא במקלחת היא מכניסה את הבטן ובודקת את עצמה . היא נפגעת והיא בוכה.

הילדה המהממת שלי מעולם לא תשמע ממני שהיא שמנה אבל אני כן אסביר לה שצריך לשמור על הגוף שלנו גם באוכל וגם בספורט.

נקרע לי הלב שאתמול הילדה המהממת שלי סיפרה שמישהו מהכיתה קרא לה שמנה והיא לא התייחסה אליו.בדיוק כמו שלימדתי אותה לא לשמוע את ההערות האלה ושרק ילדים שהם חסרי ביטחון מסוגלים להגיד ככה.

נשבר לי הלב שאולי זו הטבע שלה אולי זו הגנטיקה שלה אולי ככה היא צריכה להיות ושהיא אף פעם לא תהיה רזה.

החלום שלי שהמהממת שלי תהיה רזה כי היא תרגיש ככה פי מיליון יותר טוב עם עצמה.זה העולם שלנו.הרזון שולט ולא משנה מה יגידו. רזה =יפה.רזה= שמירה על הגוף גם באוכל וגם בספורט.

כואב לי הלב שאני יודעת שהיא עוד תפגע בעתיד וייתכן ותהיה לה טראומת ילדות על ההשמנה שלה.

כואב לי הלב כי ייתכן והיא תאשים אותי שלא הצלחתי לעזור לה .

אני נפגעת בשבילה.אני רואה איך מסתכלים עליה ומרחמים.

אני יודעת שהיא יודעת שאני נפגעת בשבילה

כואב לי... כואב לי בנשמה... בשביל הילדה המהממת שלי

5 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
14/05/18 17:47
אני כמו בתך הייתי גבוהה ושמנה זאת אחת הסיבות שבחרתי להיות מדענית ואחד המחקרים הראשונים שלי היה על אנרגיה ואחר גך על השמנה וגובה... מצאתי שאחת הסיבות שהספורטאים נמוכים יותר מהממוצע היא שיש להם הרבה שרי...
אני כמו בתך הייתי גבוהה ושמנה זאת אחת הסיבות שבחרתי להיות מדענית ואחד המחקרים הראשונים שלי היה על אנרגיה ואחר גך על השמנה וגובה... מצאתי שאחת הסיבות שהספורטאים נמוכים יותר מהממוצע היא שיש להם הרבה שרירים ולכן הבנתי שלי בטח יש יחסית מעט שרירים ולכן היתה הצמיחה המהירה לגובה וגם חוסר בזבוז אנרגיה על השרירים הפעילים מטבולית. מכאן בחנתי איך הרמת שרירים בחדר כושר תעזור לי בהרזיה (פעם נשים לא היו מרימות משקולות...) ואכן רזיתי ומאז קראתי לבלוג האישי שלי - "שיר השרירים". היום אני הרבה פחות שמנה ממה שהייתי בנעורי ואת תוכלי למצוא הרבה מידע שימושי בבלוג... ראי למשל את הפוסט הבא - להשמנה פנים רבות אפשר לפנות אלי גם פרטי ואשמח לעזור, בברכה
Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
14/05/18 21:59
אירית אני כל כך מבינה אותך. במשך שנים ראיתי את בתי סובלת, ניסיתי לעזור לה בדיאטות, אבל כל זמן שזה לא באה ממנה לא עזר כלום. גם לקבוצת תמיכה היא לא היתה מוכנה ללכת, ולהכריח אי אפשר. כואב, אבל אין מה ...
אירית אני כל כך מבינה אותך.
במשך שנים ראיתי את בתי סובלת, ניסיתי לעזור לה בדיאטות, אבל כל זמן שזה לא באה ממנה לא עזר כלום.
גם לקבוצת תמיכה היא לא היתה מוכנה ללכת, ולהכריח אי אפשר.
כואב, אבל אין מה לעשות, רק לתת לה אהבה ובטחון שהיא יפה ויכולה להשיג הכל.
עם השנים, כשהיא תהיה מוכנה ותחליט, היא תשמור.
העיקר שאת תקבלי אותה כמו שהיא ותשדרי לה את זה.
ד-ר-גניה-אהרון-חננאל
15/05/18 8:05
הי, את מרגשת בכתיבה שלך ונשמע שיש לך יחסים טובים עם הבת שלך וזה מקום טוב להתחיל. ישנן מרפאות ילדים שמתמחות בנושא ההשמנה אצל ילדים. יש מרפאה כזו מצויינת באיכילוב, שניידר, אסף הרופא. אינני יודעת איפה את...
הי, את מרגשת בכתיבה שלך ונשמע שיש לך יחסים טובים עם הבת שלך וזה מקום טוב להתחיל. ישנן מרפאות ילדים שמתמחות בנושא ההשמנה אצל ילדים. יש מרפאה כזו מצויינת באיכילוב, שניידר, אסף הרופא. אינני יודעת איפה את גרה אבל אולי המקום להתחיל בו זה רופא הילדים שלכם שיפנה אותכם למרפאה המתאימה במקום מגורייך. במרפאות אלה יש צוות שלם שכל מטרתם הוא לטפל בילדים, עם גישה לילדים.
שיהיה המון בהצלחה.
ד"ר גניה אהרון-חננאל,
מומחית ברפואה פנימית, אחראית על המרפאה לטיפול בהשמנה במרכז DMC.
אירית1234
15/05/18 9:12
היי.תודה על התגובה.מגיל 4 אנחנו בבדיקות ומעקבים.דיאטניות פרטיות ושל הקופה,רופאת משפחה ואנדוקרינולוגית בקפלן. כלום כלום כלום לא עוזר לא משטר ולא שחרור מהכיוון שלי. המצב מחמיר.המשקל עולה יותר מאשר הג...
היי.תודה על התגובה.מגיל 4 אנחנו בבדיקות ומעקבים.דיאטניות פרטיות ושל הקופה,רופאת משפחה ואנדוקרינולוגית בקפלן.
כלום כלום כלום לא עוזר
לא משטר ולא שחרור מהכיוון שלי.
המצב מחמיר.המשקל עולה יותר מאשר הגובה(באחוזים).
השאלה אם באסף הרופא יכולים לחדש לי משהו.משהו שעוד לא עשיתי?
Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
19/05/18 8:14
בוקר טוב אירית נראה לי שלך יותר קשה עם המשקל של הבת מאשר לה. לדעתי הפרטית בלבד, לא כדאי לשים את המשקל והאוכל במקום ראשון, יש לה בוודאי תכונות נפלאות, כישורים , וכשרונות. הבליטי אותם. אם תתעסקי יות...
בוקר טוב אירית
נראה לי שלך יותר קשה עם המשקל של הבת מאשר לה. לדעתי הפרטית בלבד, לא כדאי לשים את המשקל והאוכל במקום ראשון, יש לה בוודאי תכונות נפלאות, כישורים , וכשרונות. הבליטי אותם.
אם תתעסקי יותר מדי עם האוכל, היא עלולה לקבל "הפרעות אכילה" שבהן תפסיק לאכול.
תני לה את הזמן שלה להגיע ליום שהיא תחליט, וקבלי אותה כפי שהיא.
ראי ערך נטע, השמיים הם הגבול עבודה.

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה