מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניגמילה מעישון"אנחנו לא מעשנים את החרא הזה - רק מוכרים אותו"

"אנחנו לא מעשנים את החרא הזה - רק מוכרים אותו"

16/08/18 15:55
1 תגובות
"ראשי תעשיית הטבק בישראל אינם מעשנים, וזה לא מפתיע: מי כמוהם יודע עד כמה העישון מסוכן, וכמה הושקע בהפיכת הסיגריה לממכרת וחזקה ■ אליהם מצטרפים יעקב ליצמן ומשה כחלון - שעליהם הצביע דו"ח מבקר המדינה כאחראים למחדל המתמשך בעישון" אנחנו יודעים שזאת תרמית, שהסיגריות הן לא סתם גילגול של טבק תמים שגדל בשדה אלא שזה מכיל הרבה חומרים שנועדו לחזק את ההתמכרות, להגביר את הצריכה, להחליק את העשן ולשפר את הטעם. המון חומרים מזיקים שנועדו למקסם את הרווחים של חברות הטבק על חשבונו של המעשן המסכן. אז הנה ראשי החברות - אם הם מייצרים מוצר שהם בעצמם מפחדים לצרוך אותו, אז איפה השכל הישר של המעשנים?

1 תגובות

נילי-בראון
מומחה כמוני
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 
18/08/18 20:11
זה נכון, הסיגריה רחוקה מלהיות מוצר תמים. תעשיית הטבק מגלגלת רווחים אדירים, פי כמה יותר מחברות מובילות כמו קוקה קולה וגוגל. חלק גדול מהרווחים האלה מושקע בפיתוחים של סיגריות ובהפיכתן למוצר ממכר יותר. הא...
זה נכון, הסיגריה רחוקה מלהיות מוצר תמים. תעשיית הטבק מגלגלת רווחים אדירים, פי כמה יותר מחברות מובילות כמו קוקה קולה וגוגל. חלק גדול מהרווחים האלה מושקע בפיתוחים של סיגריות ובהפיכתן למוצר ממכר יותר. האינטרס של חברות הטבק הוא מאוד פשוט - שהצרכנים של המוצרים שלהם יישארו מכורים.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר יעל בר-זאב
רופאה, מומחית בבריאות הציבור, עם מיקוד בתחום קידום בריאות ורפואה מונעת.  אני יועצת לגמילה מעישון, ויו"ר החברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון בהסתדרות הרפואית בישראל. במרץ 2019 סיימתי דוקטורט מאוניברסיטת ניו-קאסל באוסטרליה שהתמקד בשיפור הטיפול לגמילה מעישון שניתן לנשים הרות אבוריגיניות מעשנות. עם חזרתי לארץ השתלבתי כחוקרת ומרצה בכירה בבית הספר לבריאות הציבור, הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית
נילי בראון
נילי בראון
מטפלת בהתמכרויות, יועצת ומנחת קבוצות מוסמכת לגמילה מעישון, מדריכה במיומנויות הראיון המוטיבציוני. עובדת במוקד הלאומי הטלפוני לגמילה מעישון של משרד הבריאות. בעלת תואר ראשון בלימודי התמכרות (BSc Addiction Studies) מאוניברסיטת לידס באנגליה. 

מובילי קהילה

מוג'ו
מוג'ו
מאובחן עם טרשת נפוצה אבל הוחלט ביני לביני לא לתת לזה להשפיע עלי. התחלתי לרוץ, הפסקתי לעשן (דבר שמתגלה כאתגר לא קטן) ובוחר בחיים. 
Yael Ya
Yael Ya
שלום, שמי יעל, ואחד הדברים שאני הכי גאה בהם בחיי הוא שהפסקתי לעשן לפני 8 שנים עישנתי קופסה וחצי ליום, עישנתי הרבה מעבר למה שבכלל רציתי ואפשר בהחלט לומר שהעישון השתלט לי על החיים- על הארנק, על מע' העצבים, על האישיות, ולמרבה הצער גם הרס בגופי מספר חלקות טובות לאחר מהפך בכל צורת החשיבה שלי- יום אחד הצלחתי לנתק את השלשלאות ולצאת לחופשי - וואוו- זה התגלה לי כדבר הכי טוב שאי פעם עשיתי עבור עצמי, ואני עדיין נהנית מהתגמולים הרבים של היותי לא מעשנת וחייבת לזה תחושת שפע, בריאות ושגשוג אז כן, יש כזה דבר להפסיק לעשן בהצלחה, מוזמנים להצטרף אליי. זה תענוג אמיתי :-)