מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

מחשבות אובדניות???

08/12/18 10:06
0 תגובות
בזמן האחרון אני קוראת פה בפורום שלכמה מכם עוברות בראש מחשבות המביעות מצוקה קשה, ייאוש ,דיכאון,אכזבה ,משבר, בדידות....ותחושה שאי אפשר להמשיך ולהתמודד עם סבל והדרך להפסיק לסבול היא להפסיק לחיות.
טוב שאתם בוחרים לכתוב פה בפורום ולשתף במה שאתם מרגישים גם אם אילו חוויות קשות. הפורום הזה נועד לשיתוף וקבלת תמיכה אמפתיה והבנה. ואנחנו משתדלים לתת לכם אותה.
לפעמים אנחנו סובלים מכאב חזק מאד, כאב שיניים, חזק שלא מאפשר לנו לדבר, לאכול , לישון... כאב שגם כדור הרגעה לא ממש מפחית אותו. ההרגשה היא של יאוש מוחלט ונדמה לנו שאף פעם הכאב הנוראי הזה לא יעזוב אותנו. אבל בכל זאת אחרי תקופה ( בדרך כלל לא קצרה) עם טיפול נכון הכאב נעלם ואנחנו ממשיכים הלאה.
נכון שכאב נפשי ודיכאון הם לא קלים יותר מכאב פיסי אבל גם הם יכולים להיות זמניים וניתנים לפתרון או לפחות להקלה.
לפעמים ההרגשה היא שהכאב הזה רק מתחיל ולא ייגמר לעולם, ואין פתרון ואין סוף הנראה לעין, אין מי שמבין ואין מי שאכפת לו ויכול לסייע.
אבל קרוב לוודאי שגם המצב הקשה ביותר שהוא זמני, הוא יכול להיות טוב יותר וגם להגיע לפתרון.
וכאן חשוב לי לומר לכם, אל תהססו ל לשתף ולבקש סיוע מאנשים שמסביבכם, בני משפחה, חברים, וכמובן אנשי מקצוע. אל תשארו לבד עם הכאב והבעיה. תמיד צריך לחפש דרך לפתור אותה ולהיטיב עם עצמכם. אז אל תוותרו אף פעם
חלק מהאנשים החווים מחשבות אובדניות מתכננים באופן קונקרטי כיצד לסיים את חייהם, אחרים מפנטזים על גרימת מותם בדרך עקיפה (חציית כבישים לא זהירה, נפילה מצוק בטיול) ואחרים משתמשים במחשבות אובדניות כאמצעי נחמה- "אם זה לא ישתפר, תמיד אני יכול להתאבד". בכל אחד מהמקרים, מחשבות אלו מתעוררות בדרך כלל על רקע מצוקה נפשית קשה.

מחשבות אובדניות???

0 תגובות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

יאיר - ערן
יאיר - ערן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
איילת - ער
איילת - ער"ן
מתנדבת בער"ן כשנה,בת 35, נשואה + 2, מושבניקית, אוהבת לצייר, טיולי טבע, שחייה, במקצועי אני בודקת תוכנה. בגיל 12 חוויתי דכאון של גיל ההתבגרות, רק אחרי שסיימתי את בית הספר התחלתי באמת לחיות, הבנתי שיש עולם שלם מחוץ לסביבה האינטנסיבית והמנוקרת שהכרתי, אז לא היו לי את המילים לתאר מה הרגשתי או למי לפנות, לא הייתי חשופה לעזרה הנכונה וכיום רואה את התמיכה הנפשית כשליחות, להיות אוזן קשבת למי שזקוק ומרגיש צורך, ההתנדבות מחזקת אותי וגורמת לי לשפיות בשגרה ובעולם הטכנולוגי...
ציפור גן עדן מתנדבת
ציפור גן עדן מתנדבת
מתנדבת בער"ן באינטרנט מזה 11 שנים והשתייכתי לקורס מס.1 שנפתח בימי קדם... מקווה שאנחנו מצליחים לעתים להעלות איזה חיוך קטן או למחות איזו דמעה באופן וירטואלי.....
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אימא לשני נסיכים (בני נוער). אוהבת אנשים. תחביבים: ספורט, מוסיקה, לימודים.
עמית- מתנדבת פורום זמנית
עמית- מתנדבת פורום זמנית
" מי שיש לו איזה 'למה' שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל 'איך'. ניטשה.
שלומית מתנדבת ער
שלומית מתנדבת ער"ן
מטפלת הוליסטית בשיטות ביואורגונומיה,שיטת המסע,ריקולהילינג. עוסקת בפיננסים בתפקיד ניהולי מזה 26 שנים. חשוב לי לראות את האור בעיניים של הזולת והחיוך על השפתיים והשיר בלב .זו הסיבה להתנדבות לסייע לזה לקרות .
רוני -ער
רוני -ער"ן
"המדליק נר מנר, זה דולק וזה אינו חסר" כאשר אנחנו משתמשים בנר אחד על מנת להדליק נר אחר, הנר האחר נדלק. הנר המדליק נשאר בדיוק באותה העוצמה. הוא יכול להדליק נרות אחרים, והנר שהודלק זה עתה יכול גם הוא להדליק נרות אחרים. לאמיתו של דבר, העוצמה שגלומה בנר היא אין סופית.וכולנו מדליקים פה:)