מחשבות אובדניות???

08/12/18 10:06
0 תגובות
בזמן האחרון אני קוראת פה בפורום שלכמה מכם עוברות בראש מחשבות המביעות מצוקה קשה, ייאוש ,דיכאון,אכזבה ,משבר, בדידות....ותחושה שאי אפשר להמשיך ולהתמודד עם סבל והדרך להפסיק לסבול היא להפסיק לחיות.
טוב שאתם בוחרים לכתוב פה בפורום ולשתף במה שאתם מרגישים גם אם אילו חוויות קשות. הפורום הזה נועד לשיתוף וקבלת תמיכה אמפתיה והבנה. ואנחנו משתדלים לתת לכם אותה.
לפעמים אנחנו סובלים מכאב חזק מאד, כאב שיניים, חזק שלא מאפשר לנו לדבר, לאכול , לישון... כאב שגם כדור הרגעה לא ממש מפחית אותו. ההרגשה היא של יאוש מוחלט ונדמה לנו שאף פעם הכאב הנוראי הזה לא יעזוב אותנו. אבל בכל זאת אחרי תקופה ( בדרך כלל לא קצרה) עם טיפול נכון הכאב נעלם ואנחנו ממשיכים הלאה.
נכון שכאב נפשי ודיכאון הם לא קלים יותר מכאב פיסי אבל גם הם יכולים להיות זמניים וניתנים לפתרון או לפחות להקלה.
לפעמים ההרגשה היא שהכאב הזה רק מתחיל ולא ייגמר לעולם, ואין פתרון ואין סוף הנראה לעין, אין מי שמבין ואין מי שאכפת לו ויכול לסייע.
אבל קרוב לוודאי שגם המצב הקשה ביותר שהוא זמני, הוא יכול להיות טוב יותר וגם להגיע לפתרון.
וכאן חשוב לי לומר לכם, אל תהססו ל לשתף ולבקש סיוע מאנשים שמסביבכם, בני משפחה, חברים, וכמובן אנשי מקצוע. אל תשארו לבד עם הכאב והבעיה. תמיד צריך לחפש דרך לפתור אותה ולהיטיב עם עצמכם. אז אל תוותרו אף פעם
חלק מהאנשים החווים מחשבות אובדניות מתכננים באופן קונקרטי כיצד לסיים את חייהם, אחרים מפנטזים על גרימת מותם בדרך עקיפה (חציית כבישים לא זהירה, נפילה מצוק בטיול) ואחרים משתמשים במחשבות אובדניות כאמצעי נחמה- "אם זה לא ישתפר, תמיד אני יכול להתאבד". בכל אחד מהמקרים, מחשבות אלו מתעוררות בדרך כלל על רקע מצוקה נפשית קשה.

מחשבות אובדניות???

0 תגובות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

יאיר - ערן
יאיר - ערן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
איילת - ער
איילת - ער"ן
מתנדבת בער"ן כשנה, בשנות ה-30 לחיי, נשואה + 2, מושבניקית, אוהבת לצייר, טיולי טבע, שחיה, במקצועי אני בודקת תוכנה. בגיל 12 חוויתי דכאון של גיל ההתבגרות, רק אחרי שסיימתי את בית הספר - התחלתי באמת לחיות, הבנתי שיש עולם שלם מחוץ לסביבה האינטנסיבית והמנוקרת שהכרתי, אז לא היו לי את המילים לתאר מה הרגשתי או למי לפנות, לא הייתי חשופה לעזרה הנכונה וכיום רואה את התמיכה הנפשית כשליחות ואפילו כחובה עבורי, להיות אוזן קשבת למי שזקוק ומרגיש צורך - אותה אוזן שלא היתה עבורי והיתה חסרה כל כך, ההתנדבות מחזקת אותי וגורמת לי לשפיות בשגרה ובעולם הגדול והטכנולוגי, מהווה כסגירת מעגל בשבילי.
ציפור גן עדן מתנדבת
ציפור גן עדן מתנדבת
מתנדבת בער"ן באינטרנט מזה 11 שנים והשתייכתי לקורס מס.1 שנפתח בימי קדם... מקווה שאנחנו מצליחים לעתים להעלות איזה חיוך קטן או למחות איזו דמעה באופן וירטואלי.....
sogood מתנדבת ער
sogood מתנדבת ער"ן
מתנדבת בער"ן
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אימא לשני נסיכים (בני נוער). אוהבת אנשים. תחביבים: ספורט, מוסיקה, לימודים.