הסיפור של אווה

11/01/19 13:48
3 תגובות
היו לי חיים שבהם ההורים לעגו לי והשפילו אותי, האשימו אותי בכל דבר אפשרי, ושנאו אותי באופן כללי. ניסיתי להתאבד בגיל 10 , אמרו לי "החיים יפים, תדחיקי". אז הדחקתי. פניתי בתיכון לרווחה ו"טיפלה" בי עובדת סוציאלית שהיתה קובעת איתי פגישות ומאחרת בשעה וחצי, רואה אותי מחכה לה במסדרונות ואפילו לא טורחת להתנצל במילה אחת. ניסיתי שוב להתאבד, אשפזו אותי במחלקת נוער - הדבר הכי טוב שקרה לי. פתאום אוהבים אותי, פתאום אני לא נופלת לטורח על אף אחד.
נכנסתי לתהליך שיקום ארוך במכון סאמיט, אחרי שלוש שנים בעטו בי החוצה כי הם לא מאפשרים להישאר שם מעבר לשלוש שנים. עברתי לגור עם שותפה מאוד לא נחמדה והתאשפזתי שוב. מפה לשם השתקמתי והתחתנתי בעיקר בזכות סאמיט, תחנה לבריאות הנפש והוסטל משקם לצעירים במרכז הארץ.
אני ממליצה לכל מי שבגיל 35 ומטה ויש לו דיכאון או מצוקה אחרת מעל שנה, ללכת לטיפולים וגם ליטול תרופות, מכיוון שכדי להיות זכאי לשיקום על חשבון המדינה אתה צריך קודם כל להוכיח שאתה סובל ברמה כזאת שללא השיקום על חשבון המדינה אתה לעולם לא תפרנס את עצמך. ביטוח לאומי שוקל בחיוב תהליך שיקום רק למי שנוטל תרופות והולך לטיפול ולא עושה לעצמו הנחות או אומר "אני לא מאמין בכדורים." ביטוח לאומי עוזר לך כשיש מאחוריך מטפלים שמגבים את מה שאתה אומר. פסיכולוג, פסיכיאטר, ואם יש עו"ס. כדאי לפנות לעמותת "אנוש" לקבל הכוונה והדרכה ומכל מקום הדבר הכי גרוע שאתה יכול לעשות לעצמך זה לגור בבית ההורים. כמובן שמקבלת אם הדעה שלכם שונה משלי. אני מדברת מניסיוני בלבד, גם מניסיון בעלי ומניסיון של חברים שעברו תהליך שיקום דומה מאוד לשלי. לשאלות וכו', אווה oe0001112@gmail.com. ורק כדי שלא תכעסו - אווה זה שם בדוי.

3 תגובות

רינה--מתנדבת-ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
11/01/19 15:43
אווה יקרה אני מלאת הערכה לכתיבה שלך פה. אין ספק שעברת דרך מלאת חתחתים, ולא תמיד קבלת את הסיוע שמגיע לך אבל יחד עם זאת בחרת לא רק לספר פה את האמת שלך אלא לתת חיזוקים מאד נכונים לאנשים שנמצאו או נמצאים...
אווה יקרה
אני מלאת הערכה לכתיבה שלך פה. אין ספק שעברת דרך מלאת חתחתים, ולא תמיד קבלת את הסיוע שמגיע לך אבל יחד עם זאת בחרת לא רק לספר פה את האמת שלך אלא לתת חיזוקים מאד נכונים לאנשים שנמצאו או נמצאים במצב דומה לשלך. אין לי ספק שיש בך הרבה תבונה וכוחות ויכולת לתרום לאחרים מהנסיון שלך. אני בטוחה שיהיו כאלה שישאבו כוחות ממה שכתבת היום. ועל כך הרבה תודות.
שבת שלום
רינה
no-one
11/01/19 16:54
מצטרף לדברי רינה

אווה היקרה, גם אני רוצה להיות מתגבר כמוך ... :heart:

מאוד מחזק אותך, יקרה.
סופ"ש חמים נעים !
יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
11/01/19 18:00
אווה יקרה - כמה אומץ ותעוזה לחשוף דברים כל כך אינטימיים על חייך - כמה קושי עברת וכמה טוב אני מרגיש את מעבירה לכולם. נותן לך חיבוק ענק לסוף שבוע חמים.
ריגשת :heart::heart::heart:

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר
דינה - ער
דינה - ער"ן
מתנדבת בקו הטלפוני של ער"ן