כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשיתבכל שנה מתאבדים במדינת ישראל כ- 550 אזרחים - 90 אחוז מהם - הם מתמודדי נפש

בכל שנה מתאבדים במדינת ישראל כ- 550 אזרחים - 90 אחוז מהם - הם מתמודדי נפש

14/08/19 11:16
7 תגובות
מעדיפים לא לדבר על זה. מטייחים את הסיבות לכך כשזה קורה. לא לומדים לקח מהתאבדותם של בערך 550 כל שנה בארץ. ממשיכים להתנהל מול אלה שזועקים לעזרה כמו שהתנהלו מול אלה שכבר נמאס להם. לא רק משפחות שלא מתאמצות להכיל ולהבין, לא רק משרד הבריאות וקופות חולים שבועטים במבקשים סיוע - גם כולנו כחברה אחראיים לעוד קורבן של התאבדות.

לפני כמה ימים עידו וקסמן הגיע לקץ של היאוש, חוסר האונים, העוני, ההזנחה והבריונות מצד מערכת בריאות הנפש, האטימות הסביבתית. הלך מכאן לתמיד. עוד קורבן בדרך לעוד קורבן.

7 תגובות

ג-ק5
14/08/19 11:18
וכשאני מעז לומר ששירות חירום למצוקת נפש , הגם שהוא התנדבותי, אמור להיות מקצועי, עפים עלי. הצדקנות עוד תהרוג פה את כולנו.
שקט-נפשי
14/08/19 11:36
אתה צודק המערכת לא סופרת אותנו
ג-ק5
14/08/19 12:23
לגמרי לא סופרת אותנו ,זה לא מהיום ואני שמח שגם את רואה את זה. אבל עלינו להאבק גם אם המאבק לא ישא פרי. עדיף למות על הרגליים מאשר לחיות על הברכיים.
שקט-נפשי
14/08/19 14:22
אני פניתי למבקר המדינה בנושא הזה
ג-ק5
14/08/19 14:37
כל הכבוד,כמו שאני מכיר את איך שהכל פה עובד ומתוך הנחה שהרי העסק הזה ממומן עי גורמים כאלה ואחרים, סביר מאוד להניח שיש מצב סביר שמישהו או מישהם פשוט שותים את עיקר התרומות ושמים פה כל מיני ליצני חצר שאמו...
כל הכבוד,כמו שאני מכיר את איך שהכל פה עובד ומתוך הנחה שהרי העסק הזה ממומן עי גורמים כאלה ואחרים, סביר מאוד להניח שיש מצב סביר שמישהו או מישהם פשוט שותים את עיקר התרומות ושמים פה כל מיני ליצני חצר שאמורים לסייע לנו. כסת"ח בשפה פשוטה. הם בוודאי שלא יאהבו לשמוע את זה.אבל הרי ככה הכל עובד בארץ הזו.
שקט-נפשי
14/08/19 14:55
גם היום דיברתי עם משרד מבקר המדינה בנושא
ג-ק5
14/08/19 16:02
טוב שפנית, אבל במחשבה שניה אני בספק אם הוא יפעל בכלל ( במיוחד הנוכחי). תראי צריך להבין שמבחינת המדינה, אנשים בעלי מוגבלויות נפשיות שאינם ממש מתפקדים ולא תמיד עובדים, מהווים הרי נטל ששותה תקציבים, אנשי...
טוב שפנית, אבל במחשבה שניה אני בספק אם הוא יפעל בכלל ( במיוחד הנוכחי). תראי צריך להבין שמבחינת המדינה, אנשים בעלי מוגבלויות נפשיות שאינם ממש מתפקדים ולא תמיד עובדים, מהווים הרי נטל ששותה תקציבים, אנשים כאלה עולים למדינה כסף, ולא ממש מזינים אותה במיסים,ועוד מקבלים הנחות. משמעותו של אזרח היא בכך שהוא משלם מיסים ומניע את הכלכלה,האזרח הוא פרה חולבת ואין טעם להכחיש את זה, אזרח ששואב תקציבים אינו בדיוק כוס התה של מקבלי ההחלטות. אי לכך יתכן מאוד והם לא ממררים בבכי אם אדם שכזה שם קץ לחייו. ברור שזה שוב לא פוליטקלי קורקט וכמה צבועים לא ישמחו להביט למציאות בעיניים. אגב, זו הסיבה שבתי החולים לחולי נפש סובלים שנים מתת תיקצוב, זו גם הסיבה שבתי החולים בכלל סובלים מתת תיקצוב. הם לא רואים דבר פרט לכסף. ער"ן זה לכל היותר נגזרת מישנית של כל הדבר הזה. אף אחד לא באמת יתאמץ להציל אדם ששואב תקציבים, פרט למשפחתו הקרובה ואולי איזה פסיכולוג וחצי במקרה הטוב. כן כן העולם הזה דוחה ברמות .

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר
דינה - ער
דינה - ער"ן
מתנדבת בקו הטלפוני של ער"ן
ציפור גן עדן מתנדבת
ציפור גן עדן מתנדבת
מתנדבת בער"ן באינטרנט מזה 11 שנים והשתייכתי לקורס מס.1 שנפתח בימי קדם... מקווה שאנחנו מצליחים לעתים להעלות איזה חיוך קטן או למחות איזו דמעה באופן וירטואלי.....