חרדה חברתית

AnonymouseAnonymouse
04/07/19 9:50
4 תגובות
קמתי הבוקר מאוד מפוחדת חסרת ביטחון אני לא מצליחה לתפקד בעבודה עם הילדים.
לא מצליחה לדבר איתם
אמרו לי שאני צריכה לשבת בדפלק לחלק מתנות אנשים באים אליי מיד חטפתי חרדה ענקית כי בעבר , נכשלתי במשימה ולא נתתי טוב מתנות .
אני מאוד בחרדות לא מסוגלת להסתכל לאנשים בעיניים אני לא יודעת מה עובר עליי שאין לי ביטחון אני רועדת מפחד ומבושה ......!!!!
ממש התקף חרדה שאני מסתגרת בעצמי ורק רוצה לברוח מפה להיות לבד!!!!!!!!!
מה לעשות?!

4 תגובות

רז-מתנדב-ער-ן
מתנדב ער"ן
04/07/19 10:10
בוקר טוב יקרה, אני מבין שפתחת את הבוקר במעין קבלת פנים לאנשים זרים שאינך מכירה. התוודעות לאנשים חדשים היא סיטואציה שמעוררת אי נוחות אצל כל אדם משום שזה רגע מוזר. אני מניח שגם האנשים שבאים אלייך מרג...
בוקר טוב יקרה,

אני מבין שפתחת את הבוקר במעין קבלת פנים לאנשים זרים שאינך מכירה. התוודעות לאנשים חדשים היא סיטואציה שמעוררת אי נוחות אצל כל אדם משום שזה רגע מוזר. אני מניח שגם האנשים שבאים אלייך מרגישים במבוכה קלה. זה טבעי וזה קורה בכל היכרות ראשונית.

ייתכן שאת בעלת רגישות גבוהה לרגשותיהם של הסובבים אותך (מה שגורם לי די להאמין שאין מתאים ממך לתת לאנשים יחס חם והרגשה טובה ורק צריך להתגבר על המבוכה הראשונית) ולכן את לא רק חווה את חוסר הנוחות של עצמך, אלא סופגת לעצמך גם מחוסר הנוחות שהם עצמם חשים. כך הרגשות מתעצמים ועלולים ליצור תחושה של רצון פשוט לברוח למקום אחר ושקט.

נסי לנשום עמוק ולזכור שמדובר בבני אדם, שאינם מצפים לדיפלומטיה וכללי טקס כלשהם שדורשים ממך העמדת פנים. הם יסתפקו אפילו בחיוך. המתנה היא בסה"כ איזשהו אלמנט שמסיח את הדעת מהמבוכה הזאת, אז תחשבי שברגע שאת מעניקה להם אותה, תשומת הלב שלהם עוברת ממך אל המתנה.

יום טוב :heart:
:embrsd::smile::teeth:
Anonymouse
Anonymouse
04/07/19 11:07
קשה לי להיפתח לשיר לרקוד לשמוח כמו העובד האחר שלי
איילת---מתנדבת-ער-ן
מתנדב ער"ן
04/07/19 11:19
כל אחד הוא אדם לעצמו, חושבת שפחות להסתכל על אחרים ולפנות אליך פנימה, מה יכול להרגיע אותך עכשיו, ללכת כמה דקות לשירותים, לשתות מים, לשמוע שיר שאת אוהבת ואז לחזור שוב לסיטואציה קצת יותר חזקה.
Adi13
04/07/19 20:28
סיפור חיי.. ואין לי מושג איך להתמודד עם זה. זה פשוט לא עובר

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר