כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשיתלימודים והתקפי חרדה

לימודים והתקפי חרדה

26/11/18 15:26
4 תגובות
זאת הפעם הראשונה שבה אני פונה לפורום לקבלת תמיכה מסוימת..
היום אחרי המון קשיים בדרך, וסבל כתוצאה מחרדות ו- OCD כהפרעת חרדה, אני סטודנטית בעלת תואר שני.
למרות הגאווה שיש לי כלפי עצמי, לכוח שיש לי בידיים, יש ימים שבהם אני מותשת.. לא בגלל שעשיתי מאמץ פיזי אלא כתוצאה של מאמצים נפשיים על בסיס יום יומי.. קשה לי מאוד שאני מונעת מהפחדים שיש לי בראש, לפעמים אני מרגישה שהפחדים מתנגשים עם האישיות החזקה שלי, וגורם לי להיכנס לעוד פחדים ועוד חרדה..
לא מעט פעמים עברתי התקפי חרדה נוראיים, ולאחרונה, עברתי אחד ממש קשה לפני כשבועיים.. חשתי לבד, פחדתי נורא, וחשבתי המון על מתי אני נפתרת מהמחלה הזאת..
למרות כל הקשיים, אני באמת מודה לאלוהים שהמצב שלי לא חמור, ושזאת היא בעצם המועקה שלי בחיים ולא חס וחלילה משהו מסיבי יותר..
אבל כנראה שאין מנוס מההרגשה של ״נמאס לי כבר!!״, בא לי להרגיש כמו מישהי בגילי, חופשייה ושמחה, כי שתי תכונות אלה לא מתארות אותי כלל..
תודה לכל מה שטרח לקרוא..
ילדה בת 25

4 תגובות

שרה-מתנדבת-ערן
מתנדב ער"ן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
26/11/18 20:41
שלום לך. קראתי בעיון את מה שכתבת . לצד רצון עז להצליח .וחזות חזקה . מיסתתרים להם פחדים לא מעטים . יחד עם זאת את אמנם חווה קשיים אך מצליחה ללמוד ואפילו כבר לתואר שני .האם את משתפת אנשים קרובים בתחו...
שלום לך. קראתי בעיון את מה שכתבת . לצד רצון עז להצליח .וחזות חזקה . מיסתתרים להם פחדים לא מעטים . יחד עם זאת את אמנם חווה קשיים אך מצליחה ללמוד ואפילו כבר לתואר שני .האם את משתפת אנשים קרובים בתחושות שלך . או אולי ניסית טיפול מקצועי שיקל עלייך .כמו שאת כותבת שנימאס לך ובצדק לחוות כל פעם את התקפי החרדה .מאחלת שתימצאי את הדרך הנכונה לעזור לעצמך .תודה על גילוי הלב .
RN1
26/11/18 23:15
ברור, הייתי בטיפול פסיכולוגי וטיפול תרופתי לתקופה של שנתיים וקצת. להגיד שזה עזר, לא באמת..
תודה על התשובה
טניה.-.מתנדבת.ער--ן
מתנדב ער"ן
28/11/18 2:07
תודה גדולה לך על השיתוף. מעורר הערכה שהחלטת לשתף, שהגעת לאן שהגעת ושאת ממשיכה להציב לעצמך מטרות. גם כשלא קל את לא נכנעת, את לוקחת אחריות על החיים ויודעת לפנות לעזרה. העובדה שאת מתמודדת עם הקשיים מעידה...
תודה גדולה לך על השיתוף. מעורר הערכה שהחלטת לשתף, שהגעת לאן שהגעת ושאת ממשיכה להציב לעצמך מטרות. גם כשלא קל את לא נכנעת, את לוקחת אחריות על החיים ויודעת לפנות לעזרה. העובדה שאת מתמודדת עם הקשיים מעידה על כוחות מיוחדים שיש לך. גם אם הטיפול שניסית קודם לא הצליח אני בטוחה שאת תצליחי ועוד תצמחי מכל ההתמודדויות. הביטחון שלי ממך. הדוגמא שלך מחזקת מאד. וגם אם יגיעו גלים של פחד וחרדה, תזכרי בבקשה מי את, יקרה, תרימי את הראש ותפרשי כנפיים... ותרגישי חופשייה ושמחה. את ההוכחה שהכל אפשרי.
מאחלת לך את כל הטוב שבעולם,
מתנדבת ער''ן
RN1
11/12/18 8:52
טניה, תודה רבה אפילו ענקית לך על המילים החמים שכתבת לי. ממש משמח ומחזק אותי מאוד לקרוא את התגובה שלך, ואני תמיד אמשיך כך, לשים לעצמי מטרות ואפילו לאתגר את עצמי אפילו אם זה יעורר בי חרדה, אני תמיד אמ...
טניה, תודה רבה אפילו ענקית לך על המילים החמים שכתבת לי.
ממש משמח ומחזק אותי מאוד לקרוא את התגובה שלך, ואני תמיד אמשיך כך, לשים לעצמי מטרות ואפילו לאתגר את עצמי אפילו אם זה יעורר בי חרדה, אני תמיד אמשיך הלאה ולכבוש את הפחדים והחרדה.

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
איילת - ער
איילת - ער"ן
מתנדבת בער"ן כשנה, בשנות ה-30 לחיי, נשואה + 2, מושבניקית, אוהבת לצייר, טיולי טבע, שחיה, במקצועי אני בודקת תוכנה. בגיל 12 חוויתי דכאון של גיל ההתבגרות, רק אחרי שסיימתי את בית הספר - התחלתי באמת לחיות, הבנתי שיש עולם שלם מחוץ לסביבה האינטנסיבית והמנוקרת שהכרתי, אז לא היו לי את המילים לתאר מה הרגשתי או למי לפנות, לא הייתי חשופה לעזרה הנכונה וכיום רואה את התמיכה הנפשית כשליחות ואפילו כחובה עבורי, להיות אוזן קשבת למי שזקוק ומרגיש צורך - אותה אוזן שלא היתה עבורי והיתה חסרה כל כך, ההתנדבות מחזקת אותי וגורמת לי לשפיות בשגרה ובעולם הגדול והטכנולוגי, מהווה כסגירת מעגל בשבילי.
ציפור גן עדן מתנדבת
ציפור גן עדן מתנדבת
מתנדבת בער"ן באינטרנט מזה 11 שנים והשתייכתי לקורס מס.1 שנפתח בימי קדם... מקווה שאנחנו מצליחים לעתים להעלות איזה חיוך קטן או למחות איזו דמעה באופן וירטואלי.....
sogood מתנדבת ער
sogood מתנדבת ער"ן
מתנדבת בער"ן
שירה ערן
שירה ערן
אמא ל3 בנות וסבתא ל5 נכדים מקסימים. מרפאה בעיסוק במקצועי: עבדתי שנים רבות ביחידה להתפתחות הילד ובחינוך המיוחד. כיום : פנסיונרית עוסקת בהרבה פעילויות יצירה בשעות הפנאי ומתנדבת בערן
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אימא לשני נסיכים (בני נוער). אוהבת אנשים. תחביבים: ספורט, מוסיקה, לימודים.