טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהמדריכיםפיזיותרפיה לטיפול בטרשת נפוצה

פיזיותרפיה לטיפול בטרשת נפוצה

טיפול פיזיותרפי יכול לעזור לסימפטומים רבים המופיעים בטרשת נפוצה כגון קשיי הליכה, נוקשות וחולשה של השרירים

מאת דליה ניצני
תגובות 1

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

פיזיותרפיה לרוב מומלצת כשיש סימפטום או בעיה מתמשכת המשפיעה על פעילותו של האדם בחיי היום-יום, ניידותו ועצמאותו. פיזיותרפיה יכולה לעזור בכל שלב של טרשת נפוצה, אך היא יעילה אף יותר כאשר ישנה החמרה של הסימפטומים או כאשר המטופל מתאושש מהתקף.

 

בתהליך הפיזיותרפיה, הפיזיותרפיסט עובד עם המטופל כדי להעריך את קשייו הפיסיים ולעזור לו לשפר את התנועה ופונקציות נוספות של הגוף. התעמלות היא אחת מדרכי המפתח לעשות כן. במידה והטרשת הנפוצה השפיעה על היכולת של המטופל לבצע פעילות גופנית או כל פעילות אחרת שברצונו לבצע, הפיזיותרפיסטים יוכלו להציע לו דרכים חדשות לשמירה על כושר גופני, או אמצעים ותרגילים אחרים שיתאימו למצבו.

 

פיזיותרפיסט יכול להציע אימונים ייעודים כדי לטפל בבעיות ספציפיות כמו קשיים בניידות, שיווי משקל, יציבה ועייפות. בעיות בשלפוחית, כאב וספסטיות, יכולים גם הם להיות מטופלים על ידי פיזיותרפיסט. ייתכן שהטיפול ייערב מגע, בהתאם למצב המטופל והתכנית שמתאים לו הפיזיותרפיסט. לדוגמא הפיזיותרפיסט יכול לאחוז ברגליו של המטופל ולמתוח אותן או לאמן ולהרחיב את טווח התנועה שלהן.

 

 

הכותבת היא מומחית בפיזיותרפיה נוירולוגית, מנהלת מחלקת הפיזיותרפיה במרכז לטרשת נפוצה בשיבא, תל השומר

כפרי
25/12/17 15:30
טוב מאוד שמעלים את הנושא הזה למודעות ! אני סובלת מטרשת נפוצה ברמה נמוכה והתחלתי טיפולי פיזיותרפיה וזה מאוד עוזר לי לחלק מתופעות המחלה, אני מקבל יחס מקצועי ואישי מהמטפלים שלי במרכז אסף לטיפול ושחייה ומ...
טוב מאוד שמעלים את הנושא הזה למודעות ! אני סובלת מטרשת נפוצה ברמה נמוכה והתחלתי טיפולי פיזיותרפיה וזה מאוד עוזר לי לחלק מתופעות המחלה, אני מקבל יחס מקצועי ואישי מהמטפלים שלי במרכז אסף לטיפול ושחייה ומרגיש ממש בשיפור. ממליץ בחום !
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: