טרשת נפוצה

כמוניטרשת נפוצהחדשותתזונה בריאה לטרשת נפוצה

תזונה בריאה לטרשת נפוצה

ספר חדש שנכתב על-ידי חולת טרשת נפוצה מציע שינוי בתפריט בכדי לשפר את מהלך המחלה.

מאת מערכת כמוני
09/07/09
תגובות 0

כשאייבי לארסון מצאה עצמה בחדר מיון בשל אצירת שתן, היא לא צפתה שתקבל אבחנה של טרשת נפוצה. בגיל 22, אייבי השתוקקה לעשות דברים רבים ולהביא ילדים לעולם. הבעיה הייתה שאייבי מצאה שהתרופות לטרשת נפוצה יכולות להיות מסוכנות במהלך ההיריון.


בכדי להימנע מלקיחת התרופות, אייבי אימצה דרך טבעית יותר לטפל בטרשת נפוצה. היא קבלה המון תמיכה מעמיתה, חוקר המזון ד"ר אנדרו לארסון שלימים הפך להיות בן-זוגה.

עברו מאז 8 שנים ולמשפחת לארסון יש נישואים מאושרים, ילד וספר חדש - The Whole Foods Diet Cookbook. בספר ישנו אוסף של תענוגות קולינאריים המתבססים על עקרונות הבריאות שהזוג פיתח לגבי אוכל ותזונה.


הזוג לארסון פיתח גישה גמישה, צמחוניות באופן זמני, מתוך כוונה לצמצם שומן מן החי אשר מגביר פעילות דלקתית המחמירה את הסימפטומים של טרשת נפוצה.
אייבי ממליצה להפחית במזון שיש בו כימיקלים ופונה לקוראים שיוסיפו יותר מרכיבים מן הצומח לתוך התפריט שלהם. מזונות, כמו ירקות ופירות, מפחיתים פעילות דלקתית באמצעות הפיטו- כימיקלים.


הזוג לארסון אוהב וממליץ להוסיף תבלינים למזון כגון שום, ג'ינג'ר ורוזמרין. מלבד התוספת בטעם, אייבי ממליצה להגיע לאיזון נכון בין אומגה-3 ואומגה-6. המתכונים שלה מכילים מרכיבים כמו ביצים עם אומגה-3 ושמן זית במקום שמן מעובד אחר.


משפחת לארסון מתנגדת למזון מעובד, הם הפסיקו לאכול מאכלים עם כולסטרול ועברו לפחמימות שלמות. הם מעדיפים לאכול את המזון מבלי שעבר עיבוד, הם ממליצים לאכול עגבנייה ולא לקנות רוטב עגבניות מוכן.


ספר זה הוא השלישי שיוצא מבית משפחת לארסון אשר קצרו יתרונות בריאותיים מאורח חייהם ההוליסטי. המנטרה שלהם קוראת להביט על האוכל מעבר למטרתו המשביעה. הם מדגישים את יכולות ההבראה והמניעה של המזון וממליצים לברור היטב מה אנו מכניסים לפה.

 

לצפייה בכתבה ובראיון עם אייבי לארסון מתוך Fox News לחץ כאן

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: